Žuvų taukai – geriausias Omega 3 6 9 šaltinis

omega 3 6 9

Omega-3 riebalų rūgštys, esančios žuvų taukuose, yra labai naudingos mūsų organizmui. Jos padeda mūsų smegenims, širdžiai ir kitoms svarbioms kūno funkcijoms veikti geriau. Taigi, jei norite pasirūpinti savo sveikata, galite mėgautis šiomis sveikomis riebalų rūgštimis per žuvų taukus. Tad šiame straipsnyje aptarsime kas yra žuvų taukai, omega-3 ir kitų riebalų rūgščių įtaką mūsų organizmui ir jų papildus.

Kas yra omega-3?

Omega-3 yra esminės riebalų rūgštys, reikalingos mūsų organizmui, kad jis veiktų gerai. Šios riebalų rūgštys vadinamos „esminėmis”, nes jų organizmas negali pagaminti savarankiškai, ir jos turi būti gautos iš mitybos. Šių riebalų rūgščių poveikis smegenims ir širdžiai yra nepaprastai svarbus, ir tai pabrėžia mokslininkų ir sveikatos specialistų bendras sutarimas.

Žuvų taukuose yra du pagrindiniai omega-3 rūgščių tipai: eikozapentaeno rūgštis (EPA) ir dokozaheksaeno rūgštis (DHA). Šios dvi rūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui, nes jos padeda mūsų smegenims ir širdžiai veikti geriau.

Kaip omega-3 riebalų rūgštys gali padėti jūsų organizmui?

Omega-3 riebalų rūgštys yra susijusios su įvairiomis sveikatos naudomis, įskaitant:

  • Geriau veikiančios smegenys: EPA ir DHA yra svarbios smegenų funkcijoms. Jos yra būtinos normaliam smegenų funkcijos ir vystymosi procesui. Moksliniai tyrimai rodo, kad Omega 3 riebalų rūgštys gali pagerinti atmintį, mokymosi gebėjimus ir nuotaiką. Be to, Omega 3 riebalų rūgštys gali padėti apsaugoti nuo neurodegeneracinių sutrikimų, tokių kaip Alzheimerio ir Parkinsono ligos.
  • Širdies sveikata: Omega-3 riebalų rūgštys yra svarbios normaliai širdies funkcijai. Jos mažina cholesterolio ir trigliceridų lygį kraujyje, padeda reguliuoti kraujospūdį, mažina kraujo krešėjimą. Minėti faktoriai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Be to, Omega 3 riebalų rūgštys padeda išlaikyti tinkamą širdies veiklą, pagerina kraujotaką ir sulėtina uždegiminių procesų atsiradimą.
  • Ląstelės: Omega-3 riebalų rūgštys taip pat gali padėti išlaikyti sveiką odą, plaukus ir nagus. Jos taip pat gali padėti išlaikyti optimalią raumenų ir kaulų būklę.
  • Akių sveikata: EPA ir DHA yra svarbios normaliai akių sveikatai. Šios medžiagos gali padėti išsaugoti gerą regėjimą ir sumažinti akių ligų riziką.
  • Sąnarių sveikata: Omega-3 riebalų rūgštys taip pat yra susijusios su sąnarių sveikata. Jos gali padėti sumažinti uždegimą sąnariuose, kuris gali sukelti skausmą ir sunkumus judėti.
Kaip gauti daugiau omega-3 riebalų rūgščių?

Jei žmonės negauna pakankamai Omega 3 riebalų rūgščių iš maisto, jie gali patirti specifinius simptomus, kaip sausa oda, irzlumas, depresija ir susilpnėjusi atmintis.

Dėl to Omega 3 riebalų rūgštys dažnai vadinamos svarbiausiu maisto papildu. Vienas iš geriausių būdų gauti daugiau omega-3 riebalų rūgščių yra valgyti daugiau žuvies. Žuvų taukai yra labai geri omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai, ypač riebiosios žuvys, tokios kaip lašiša, tunas, ančiuviai ir menkė. Tačiau ne visi mėgsta valgyti žuvį, arba jie negali valgyti daugiau žuvies dėl dietos ar kitų priežasčių.

Žuvų taukų papildai tokiais atvejais – gera alternatyva. Jie yra lengvai įperkami, lengvai vartojami ir gali suteikti mums reikiamų omega-3 riebalų rūgščių nevalgant žuvies. Papildai yra ne tik lengvai pasiekiama alternatyva gauti tikslų reikiamą kiekį, kuris nevisuomet pakankamas racione, bet ir užtikrina stabilų, nuolatinį vartojimą.

Prieš vartojant žuvų taukus ar kitus vitaminų ar maisto papildus, geriausia pasikonsultuoti su savo gydytoju ar specialistu. Rekomenduojama laikytis nurodytos dozės, nes per didelis maisto papildų vartojimas gali sukelti neigiamų pasekmių organizmui.

Kokie žuvų taukai geriausi?

Žuvų taukų papildų rinkoje yra daugybė gaminių, taigi svarbu pasirinkti geros kokybės prekę, kuri atitiks mūsų poreikius ir tikslus. Žuvų taukų papildai gaminaimi įvairiomis formomis ir skirtingomis dozėmis, todėl svarbu pasirinkti produktą, kuris optimalus Jūsų lūkesčiams.

Populiariausi žuvų taukai – skysti ir kapsulės. Skystosios formos žuvų taukai yra lengvai pasisavinami ir gali būti paprastai sumaišomi su maistu ar gėrimais. Kapsulės yra patogios, nes jas galima lengvai užgerti vandeniu, o dozės yra tiksliai nustatomos, todėl paprasta kontroliuoti vartojamą kiekį. Svarbu paimėti, kad, kapsulės gali būti skirtingo dydžio ir sudėties, todėl rekomenduojama pasitarti su specialistu ar gydytoju, kad jie galėtų rekomenduoti geriausią produktą mūsų poreikiams.

Rekomenduojama Omega 3 riebalų rūgščių dozė gali skirtis priklausomai nuo amžiaus ir sveikatos būklės, todėl svarbu kreiptis į gydytoją arba specialistą, norint sužinoti rekomenduojamą dozę ir geriausias vartojimo formas.

Kodėl Omega 3 6 9 yra esminis riebalų rūgščių derinys

Riebalų rūgštys yra svarbi sudedamoji maisto dalis, reikalinga mūsų organizmo veiklai ir sveikatai. Kitos dvi riebalų rūgštys, apie kurias girdime kur kas rečiau: omega-6 ir omega-9.

Paprastai, visų omega riebalų rūgščių galima rasti žuvyje, jūros gėrybėse ir riešutuose. Tačiau, daugelis žmonių negali gauti pakankamai šių medžiagų iš savo mitybos, todėl jie turėtų pagalvoti apie pilnus omega rūgščių maisto papildus.

Omega-6 ir omega-9 riebalų rūgštys taip pat reikalingos kaip ir omega-3. Omega-6 riebalų rūgštys padeda reguliuoti uždegiminius procesus organizme, o omega-9 riebalų rūgštys yra naudingos širdies ir kraujagyslių sistemai. Tačiau, daugumoje mūsų mitybos yra per daug omega-6 riebalų rūgščių ir per mažai omega-3 riebalų rūgščių, todėl reikia stengtis balansuoti šių riebalų rūgščių vartojimą.

Omega-6 riebalų rūgštys randamos daugelyje augalų aliejų, tokių kaip saulėgrąžų, kukurūzų, sojų, ir taip pat riebios mėsos ir mėsos produktuose. Per didelis omega-6 riebalų rūgščių suvartojimas gali būti susijęs su uždegiminėmis būklėmis organizme, todėl, kaip minėta, svarbu išlaikyti teisingą omega-6 ir omega-3 riebalų rūgščių santykį mūsų mityboje.

Omega-9 riebalų rūgštys randamos alyvuogių aliejuje, avokaduose, riebiose žuvyse ir riešutuose. Jų suvartojimas yra susijęs su geru cholesterolio balansu ir gerai veikia širdies ir kraujagyslių sveikatą. Omega-9 riebalų rūgštys taip pat gali būti naudingos gydant uždegimines būklės organizme.

Visi šie riebalų rūgščių tipai turi savo svarbą ir poveikį mūsų organizmui, todėl svarbu išlaikyti jų teisingą balansą ir pasirinkti maisto produktus, kuriuose yra teisingas riebalų rūgščių santykis. Tai gali padėti išlaikyti gerą sveikatą ir apsaugoti nuo įvairių sveikatos sutrikimų.

Išvada

Riebalų rūgštys yra svarbios mūsų organizmo sveikatai ir yra būtinos tam, kad būtų išlaikytas gerai veikiantis smegenų, širdies ir kraujagyslių sistemų darbas, taip pat geros sąnarių sveikatos palaikymas. Jei mums sunku valgyti daugiau žuvies, žuvų taukų papildai yra gerai veikianti alternatyva. Tačiau prieš vartojant bet kokius maisto papildus, rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju ar specialistu, kad jie galėtų rekomenduoti geriausią produktą ir nurodyti optimalią dozę. Pasirinkus gerai vertinamą produktą ir laikantis rekomenduojamos dozės, žuvų taukų ir omega 3 6 9 papildai gali būti naudingi mūsų organizmui.

Norime atkreipti dėmesį, jog pateikta informacija nėra mokslinis straipsnis recenzuotas atitinkamos srities specialisto. Visa pateikiama informacija yra parengta remiantis lengvai prieinamas šaltiniais internete, todėl kai kurie teiginiai gali būti netikslūs ar netgi klaidinantys. Norint tikslesnės ir konkretesnės informacijos, rekomenduojame pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Taip pat rekomenduojame paskaityti apie multivitaminus:

https://evitamify.com/multivitaminai/

Mokslinės publikacijos apie žuvų taukus ir Omega- 3 6 9:
  1. „Omega-3 Fatty Acids and Cardiovascular Disease: New Developments and Applications” by William S. Harris and Clemens von Schacky.  (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4586582/)

  2. „The effects of fish oil supplementation on cognitive function in healthy older adults: a randomized controlled trial” by Natalie Sinn and colleagues.  (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2848045/)

  3. „Fish Oil Supplementation and Cardiovascular Disease: A Systematic Review and Meta-Analysis” by Lee Hooper and colleagues.  (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4014015/)

  4. „The Role of Omega-3 Polyunsaturated Fatty Acids in the Prevention and Treatment of Breast Cancer” by Kathleen M. Fairfield and colleagues.  (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3257693/)